LATVIJA – BRONZA PASAULES ČEMPIONĀTĀ U19

Beatrise Rozentale

Polijā, Kelces pilsētā noritēja boksa Pasaules čempionāts U19, kurā piedalījās 414 bokseri no 52 valstīm.

Latvijas sportiste Beatrise Rozentāle -Rīga (64kg) nopelnīja bronzas medaļu, Beatrise uzvarēja Gurjaru Nishu no Indijas un cīņā par medaļu pieveica Hecku Jeninu Zeynovu no Vācijas, cīņā par finālu piekāpās ar 1:4 Abdulajevai Mokhinabonai no Uzbekistānas.

Nedaudz pietrūka Beatrisei līdz sudrabam. Patīkami pieminēt, ka Rozentāle, ar viņas treneri Lindu Ābeli, pēc zaudējuma Eiropas Čempionātā 2020 (ar skaitu 2:3) nebija satraukušās, bet sāka pastiprināti gatavoties Pasaules čempionātam.

Matvejs Prokudins- Rīga (56kg) cīņā par 5. vietu, zaudēja Sabiram Jerbolatam no Kazahstānas. Matvejs izcīnīja lielisku konkurētspējīgu cīņu, aizsūtot pretinieku nokdaunā. Tiesa, pats arī bija nokdaunā no pieredzējušāka pretinieka, fiziski stipra un ātra Kazahstānas sportista, kurš izlauzās cauri Pasaules čempionātam finālā. Galvenais pretendents uz zeltu.

Matvejs Prokudins ieguva 9. vietu. Šogad rudenī Matvejam Eiropas čempionātā 2021 ir lieliska iespēja gūt panākumus!

Maksims Golubovskijs- Rīga (60kg) tikās ar trīskārtēju Eiropas čempionu Rosenovu Radoslavu no Bulgārijas. Uzvārēt tādu pretinieku bija ļoti grūti. Rezultātā 17. vieta.

Igors Novikovs- Rīga (69kg) pirmajā cīņā, ar skaitu 2:3, piekāpās Meimetisam Dimitriosam no Grieķijas un izcīnīja 33. vietu.

Endijs Ivanovs no Jelgavas (75kg) zaudēja Dumitrescam Ivlianam no Rumānijas un ieguva 17 vietu. Viņa pieredzējušais treneris Aleksandrs Knohs pavadīja komandu uz Poliju. Viktorija Siļķe- Rīga (51kg) junioru Eiropas čempionātā junioriem 2018, cīņā par 5. vietu piekāpās Gomezam Genesim no Ekvadoras, iegūstot 9. vietu.

Vēl viens dalībnieks no Latvijas Leonīds Haņēvičs – AIBA starptautiskās kategorijas tiesnesis(3 zvaigznes), bija pielaists AIBA un veiksmīgi apkalpoja Pasaules čempionātu.

Jaunatnes Eiropas čempionātā 2021 piedalīsies Matvejs Prokudins, kā arī Maksims Golubovskijs, Igors Novikovs un 2004 gadā dzimušais Nikita Gorbunovs – Junioru Eiropas čempionāta finālists, Bruno Bulders – 5. vieta Junioru čempionātā un citi. Komandu komplektēs septembrī vecākais jauniešu izlases treneris Ilja Žilinskis.

Latvijas boksa federācijas prezidents, tieszinību doktors, Nils Žuravļovs izsaka pateicību sagatavošanas procesa un brauciena uz Pasaules čempionātu organizatoram Genadijam Glazkovam,kā arī treneru kolektīvam par lielisku darbu. Apsveicam Beatrisi Rozentāli un viņas treneri Lindu Ābeli ar augstiem panākumiem!