Eiropas Junioru čempionāts boksā ( U19)

Eiropas Junioru čempionāts boksā ( U19)

Eiropas Junioru čempionāts boksā ( U19) "EUBC Youth European Boxing Championship BUDVA 2020", Melnkalne, Budva 12.-23.11.2020.

Eiropas junioru cempionats

 

Šī gada 23.novembrī Melnkalnē noslēdzās Eiropas čempionāts jauniešiem. Eiropas Boksa kofederācija (EUBC) bija ieguldījusi daudz spēka un darba, lai kvalitatīvi un droši noorganizētu čempionātu.

Latvijas izlses sportisti izcīnīja trīs piektās vietas – Matvejs Prokudins (treneris Ilja Žilinskis), Nikolīne Boķe un Beatrise Rozentāle (sieviešu izlases vecākā trenere Linda Ābele). Vistuvāk medaļām bija M.Prokudins un B.Rozentāle, kuri otro gadu pēc kārtas cīņā par medaļām piekāpās saviem pretiniekiem ar rezultātu 2:3. Galvenā tiesnese Anna Laukanena atzina, ka uzvarētāji ir Latvijas sportisti, tomēr saskaņā ar jaunajiem AIBA noteikumiem tiesneša lēmums nav pārsūdzams.

Pagājušā gada Eiropas čempionāta fināliste Nikolīna Boķe piekāpās ar rezultātu 2:3 sportistei no Krievijas Bezlapovai Vladlenai, kura vēlāk aizvadīja cīņu finālā.

Latvijas jauniešu izlases sportisti nodemonstrēja, ka ir tehniski, taktiski un fiziski spēcīgi, perspektīvi bokseri, ar kuriem rēķinās citu valstu sportisti.

Nākamgad visi sportisti paliek tajā pašā vecuma grupā un no jauna var cīnīties par medaļām.

Fināla cīņas notika 22.novembrī, svētdienā. Čempionāta apbalvošanas ceremonijā piedalījās Latvijas izlases vadītājs, Latvijas Boksa federācijas ģenerālsekretārs Genādijs Glazkovs. Čempionāta tiesnešu sastāvā bija arī viens pārstāvis no Latvijas – starptautiskais kategorijas AIBA tiesnesis Sergejs Petrunins.

Nākamās cīņas pēc Eiropas čempionāta Melnkalnē, Budvā, Latvijas izlasei bija Bulgārijā, Sofijā, kur norisinājās Eiropas čempionāts junioriem U17 vecuma grupā.

back to top

LATVIJAS BOKSA FEDERĀCIJA

 Tālr:+371 29502120 (N.Žuravļovs) nil88@inbox.lv

 Tālr:+371 29125569 (J.Glazkovs) mglazkovs@inbox.lv

Top of Page